O tomto blogu

Vážené klientky, klienti, zaměstnanci, přátelé domova.


Tak se konečně podařilo dát dohromady Blog o vaření, ve kterém se budeme potkávat doufám často. Proč? No protože je o jídle! Jídlo má přece rád každý. Jeden má dobrou náladu jen při pohledu na obrázky s čokoládovými dorty, štrůdly, nebo třeba jen pečenými bramborami. Tak si to tedy představuji, protože „podle sebe soudím tebe“. Ráda sleduji blogy o vaření, čtu recepty v časopisech, sleduji v televizi Sapíka a Pohlreicha. A pak se přistihnu, že se usmívám a představuji si, jak recept doma uvařím a oslním muže, dcery, sestry, návštěvu, kolegy, prostě celý ten můj malý svět kolem sebe. To, že se to občas nevyvede dle mých představ je fuk, protože zásadní je se nevzdávat…

Co tedy na Blogu najdete a jaký je jeho účel?

Na blogu najdete oblíbené recepty našich babiček a dědečků, tedy našich klientů. Budeme společně vařit jejich recepty z doby, kdy vařili sami. To bude zábava!
Dále zde budou recepty zaměstnanců našeho Domova seniorů TGM. Znáte ty situace, kdy někdo při příležitosti narozenin nebo svátku donese něco k snědku. „Z čeho je ten krém?“, „Dáváš tam vejce?“, „Dáš mi recept?“  No, tak ten recept už dotyčný nepřinese na papíře, ale pěkně jej vloží na Blog. A my ostatní se jím pak budeme kochat a budeme vzpomínat, jak to bylo příjemné, když se nám rozplýval na jazyku. Potom vezmeme kuráž do jedné ruky, do druhé vařečku a potěšíme receptem i své milované.
A co dál? Máme u nás v domově „Klub pečení“, kde pečou klientky i klienti. Jsou to chutné a jednoduché recepty. To je vypečená kombinace, kterou ocení každý. Na koláčcích si pak klienti pochutnají při hudebním odpoledni, kde podáváme i kávičku. Společně si tak užijí chutný dezert, hudbu i ten krásný pocit z dobře vykonané práce.
Jinak sem mohou vkládat recepty i lidé, kteří sice v našem domově nebydlí ani zde nepracují. Prostě kdokoliv nás bude chtít nadchnout svým receptem a fotečkou. 
Napište tedy na dolejsova.olga@seniori-beroun.cz. 
Pevně doufám, že se všem bude Blog o vaření líbit a splní svůj účel, tj. přinést radost druhému a uvařit nebo upéct něco dobrého. Vždyť láska přece prochází žaludkem a nemusí to být láska jenom partnerská.
Proto jezte, vařte, pečte, čtěte, pište a milujte!
Přejeme dobrou chuť a hodně pohody!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Upozornění: Tlačítko "Publikovat" je třeba po kontrole proti robotům stisknout ještě jednou